![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 15527501
*
nr 1552 7501
Gunnar Widholm
(1882-1953), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Bad. Signerad. Olja på pannå, 16x12 cm, yttermått inklusive ram: 22x18 cm
Gunnar Widholm, född 1882 i Stockholm, död 1953, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juli 2023
kl 18:26:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/7 11:16:56
1
100 kr
5/7 19:31:20
2
150 kr
5/7 19:36:46
1
200 kr
8/7 22:49:30
3
250 kr
9/7 16:51:19
1
300 kr
17/7 18:16:05
4
350 kr
17/7 18:19:20
1
400 kr
17/7 18:20:41
4
Vinnande bud
17/7 18:21:36
4
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Gunnar Widholm
Gunnar Widholm, född 1882 i Stockholm, död 1953, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Gunnar Widholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bad gunnar widholm olja på pannå oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43
*
Gunnar Widholm
Gunnar Widholm, född 1882 i Stockholm, död 1953, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Gunnar Widholm
nr 1552 7501
Gunnar Widholm
(1882-1953), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Bad. Signerad. Olja på pannå, 16x12 cm, yttermått inklusive ram: 22x18 cm
Gunnar Widholm, född 1882 i Stockholm, död 1953, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juli 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/7 11:16:56 | 1 | 100 kr |
5/7 19:31:20 | 2 | 150 kr |
5/7 19:36:46 | 1 | 200 kr |
8/7 22:49:30 | 3 | 250 kr |
9/7 16:51:19 | 1 | 300 kr |
17/7 18:16:05 | 4 | 350 kr |
17/7 18:19:20 | 1 | 400 kr |
17/7 18:20:41 | 4 | Vinnande bud |
17/7 18:21:36 | 4 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Gunnar Widholm
Gunnar Widholm, född 1882 i Stockholm, död 1953, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker.Läs mer om Gunnar Widholm
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bad gunnar widholm olja på pannå oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43